Sambucol
Konečně v České republice!

Jediný přírodní přípravek, který může zastavit invazi virů!

Často kladené otázky

Jaký je obsah sodíku v produktech SAMBUCOL?

Sodík je v produktech SAMBUCOL zastoupen jen ve stopovém množství.

Obsahují produkty SAMBUCOL umělá sladidla?

Všechny sirupy a kapsle jsou bez umělých sladidel. Pouze pastilky obsahují mannitol a sorbitol.

Obsahují produkty SAMBUCOL umělé příchutě?

Ano, takové příchutě jsou použity v sirupu SAMBUCOL Immuno Forte.

Jaké konzervační látky jsou použity v produktech SAMBUCOL?

Všechny produkty SAMBUCOL obsahují sorban draselný jako konzervant.

Obsahují produkty SAMBUCOL nějaké látky živočišného původu?

Pouze kapsle SAMBUCOL Immuno Forte obsahují v obalu kapsle bovinní želatiny.

Obsahují produkty SAMBUCOL nějaké mléčné složky?

Všechny produkty SAMBUCOL jsou bez jakýchkoliv mléčných složek.

Obsahují produkty SAMBUCOL lepek?

NE, všechny produkty SAMBUCOL jsou bez lepku.

Obsahují produkty SAMBUCOL umělá barviva?

Produkty SAMBUCOL neobsahují žádná umělá barviva. Barva je dána extraktem černého bezu.

Obsahují produkty SAMBUCOL cukr?

Kapsle SAMBUCOL Immuno Forte jsou bez cukru. Sirupy obsahují glukózový sirup.

Obsahují některé produkty SAMBUCOL ořechy?

Žádné produkty SAMBUCOL neobsahují ořechy nebo jakékoliv složky získané z ořechů.

Jak mají být produkty SAMBUCOL skladovány?

Produkty SAMBUCOL by měly být uloženy na suchém, chladném místě. Ideálně při teplotě do 25° C.

Jaký je status TSE v produktech SAMBUCOL?

Žádná ze složek použitá v produktech SAMBUCOL není živočišného původu. Vzhledem k tomuto faktu nepředstavují produkty SAMBUCOL žádné riziko TSE.

Jsou produkty SAMBUCOL vhodné pro vegetariány a vegany?

Kapsle SAMBUCOL Immuno forte obsahují v tobolce bovinní želatiny. Ostatní produkty jsou zcela vhodné pro vegetariány i vegany.

Jaké je tradiční využití černého bezu?

Využívání černého bezu pro léčebné účely je známo a zaznamenáno od antických časů a zmiňuje je již samotný Hypocrates, stejně jako Dioscorides nebo Plinius starší. Bobule se již po staletí používají k zavařování, výrobě vína, zimních likérů a k dochucování nebo dobarvení vín. Tato použití vychází z vysokého obsahu antioxidantů v bobulích černého bezu. Díky jeho účinkům pomáhá podpořit imunitní systém. V současnosti jsou bezinky využívány pro výrobu potravinových doplňků a pro výrobu přírodních léčiv. A to zvláště bobule černého bezu.

Jak SAMBUCOL vlastně působí/funguje?

Studie ukázaly, že černý bez je neobyčejně bohatý na fytochemikálie označované jako flavonoidy. Mezi všemi plody, obsahují potom vůbec nejvíce antokyanů, flavonoidů, které působí jako silné antioxidanty, a které chrání buňky a imunitní systém před poškozením. Tyto antokyany se nachází ve fialovém barvivu bezinek. Výzkum prokázal, že antokyany obsažené v černém bezu, mohou zvýšit tvorbu cytosinů - proteinů, které působí jako poslové v imunitním systému, díky čemuž se zvyšuje imunitní reakce organismu. SAMBUCOL produkty obsahují extrakty z černého bezu. Proto je SAMBUCOL bohatým zdrojem antokyanů, které prokazatelné posilují imunitní systém těla.

Jaké jsou důkazy o účincích SAMBUCOLu?

Sambucus Nigra, neboli černý bez, je rostlina pocházející z Evropy, severní Afriky a části Asie. Květy a bobule mají dlouhou tradici užívání pro léčebné účely stejně jako pro výrobu vína a likérů. Bobule černého bezu obsahují v jeho fialovém barvivu vysokou úroveň flavonoidů, skupinu antioxidantů zvanou potom antokyany. Je to právě tento antioxidant dávající plodům černého bezu jeho tmavou barvu. Z toho vyplývají silné antioxidační účinky plodů černého bezu. Studie zabývající se obsahem antioxidantů v plodech ovoce prokázaly, že černý bez obsahuje výrazně více antioxidantů než plody černého rybízu, angreštu, brusinek, borůvek nebo červeného rybízu. Vzhledem k vysoké hladině stresu v dnešní době, se jeví jako velmi vhodné podporovat imunitní systém právě přísunem antioxidantů. Potravinové doplňky obsahující černý bez, jsou celosvětově užívány již dlouhou dobu. Tyto doplňky jsou k dispozici v mnoha formách od šťáv, čajů, sirupů nebo pastilek.

Mohou být produkty SAMBUCOL užívány během kojení?

Vzhledem k nedostatečným klinickým testům, se nedoporučuje v průběhu kojení SAMBUCOL používat. Doporučujeme každému před užíváním jakýchkoliv doplňků stravy v období kojení, poradit se s lékařem.

Doporučuje se užívat SAMBUCOL před jídlem nebo po jídle?

Nejsou žádné důkazy, zda je prospěšnější užívání SAMBUCOLu před jídlem nebo po jídle. S ohledem na fakt, že je vyráběn z plodů černého bezu však někteří preferují užívání spíše po jídle.

Jsou možné nějaké reakce při užívání SAMBUCOLu a jiných látek?

Žádné negativní reakce při užívání společně s léky nebo jinými doplňky stravy nejsou celosvětově zaznamenány. Doporučujeme však vždy při užívání potravinových doplňků, konzultovat s lékařem.

Mohou být produkty SAMBUCOL užívány během těhotenství?

Vzhledem k nedostatku klinických dat, týkajících se užívání SAMBUCOLu v době těhotenství, se toto nedoporučuje. Doporučujeme před užitím jakýchkoliv doplňků stravy v době těhotenství, poradit se s lékařem.

Mohou produkty SAMBUCOL užívat děti?

V podstatě všechny produkty SAMBUCOL mohou být užívány dětmi. Doporučujeme však užívat především řadu SAMBUCOL pro děti. Také doporučujeme pečlivě nastudovat dávkování SAMBUCOLu, podle věku dítěte. Informace naleznete na obalech.

Je užívání SAMBUCOLU limitováno věkem? Mohou jej používat i starší lidé/senioři?

Pro užívání SAMBUCOLu seniory nejsou žádná zvláštní omezení. Doporučujeme však vždy pozorně prostudovat doporučené dávkování. Informace naleznete na obalech.

Může být SAMBUCOL používán lidmi s astmatem?

Při studiích dostupné literatury jsme nikde neobjevili zmínku a jakýchkoliv účincích SAMBUCOLu na osoby s astmatickými problémy, a to ani pozitivní ani negativní.Stejně jako u jiných doplňků stravy doporučujeme vždy poradit se o užívání s lékařem.

Může být SAMBUCOL užíván dětmi mladšími 3 let?

Všechny produkty SAMBUCOL mohou být užívány dětmi. Nicméně doporučujeme pro toto použití pouze „SAMBUCOL sirup pro děti“.

Může být SAMBUCOL užívám lidmi diagnostikovanými na HIV?

SAMBUCOL obsahuje extrakt z černého bezu, který má silné antioxidační účinky. Antioxidanty jsou velmi vhodné pro podporu imunitního systému. Nemáme k dispozici žádné informace o účincích na pacienty HIV pozitivní. V této oblasti nebyly provedeny ani žádné klinické studie. Proto se k výsledkům užívání SAMBUCOLu pacienty pozitivními na HIV, nemůžeme vyjádřit. Stejně jako u jiných léků a doplňků stravy, doporučujeme užívání konzultovat s lékařem.

Může být SAMBUCOL užíván lidmi s vysokým krevním tlakem?

Za užití Medline a PubMed byla studována dostupná literatura. Nikde nejsou evidovány negativní účinky SAMBUCOLu nebo jiného prostředku na bázi černého bezu, pokud jsou užívány lidmi s vysokým tlakem. Žádná varování ani kontraindikace nejsou proto zahrnuta ani v informacích pro uživatele.

Mohu užívat SAMBUCOL při potížích s pálením žáhy?

Některé produkty SAMBUCOL obsahují zinek a vitamin C. Tyto látky jsou označeny jako látky, které přispívají pálení žáhy, pokud jsou konzumovány ve velkém množství. SAMBUCOL nezpůsobuje pálení žáhy ani nezhoršuje tento stav za předpokladu, že je užíván v doporučených denních dávkách a za předpokladu, že jakékoliv prudké zvýšení užívaných dávek je pouze krátkodobé. Pro všechny doplňky stravy doporučujme jejich užití konzultovat s lékařem. V případě pálení žáhy po užití SAMBUCOLu doporučujeme užívání přerušit.

Může být SAMBUCOL užíván jako součást doporučené „5denní“ dávky ovoce a zeleniny?

Podle informací FOOD STANDARD AGENCY a platných nařízení vlády v oblasti zdravé výživy, nemůže být užívání SAMBUCOLu považováno za „doporučenou 5 denní dávku ovoce a zeleniny“. Vycházíme z toho, že pouze 100% ovocná šťáva může být takto klasifikována. Abychom dosáhli 100% dávky ovocné šťávy, bylo by třeba užít 150 ml SAMBUCOLu. Toto množství překračuje doporučenou dávku SAMBUCOLu (jak je vyznačeno na obalech). Produkty SAMBUCOL jsou klasifikovány jako Doplněk stravy a nejsou určeny jako náhrada pestré stravy.

Chci koupit Sambucol!

Doporučují nám: